Přehled očekávaných nákladů na vzdělávání žáků (učebnice, pracovní sešity, pomůcky, výuka TV/VV, kopírování, vybrané kurzy)

Vážení rodiče,

v sekci Aktuality a Dokumenty/formuláře žádosti jsme pro Vás zveřejnili detailní přehled učebnic, pracovních sešitů a pomůcek s výčtem dalších nákladů (výuka TV, VV, kopírování, kurzy) na vzdělávání našich žáků v průběhu školního roku 2024/2025  Zjednodušenou tabulku s komentářem jsme Vám poslali v systému Bakaláři /Komens dne 23. 9. 2024. V tabulce najdete pouze ty náklady, které nejsou hrazeny školou. Celková výše těchto nákladů se může lišit v závislosti na výuce cizích jazyků, výtvarné a hudební výchovy či na konkrétních požadavcích vyučujících.

Do kalkulace (tabulky) nejsou zahrnuty výdaje na třídní výlety, kulturní akce či odborné exkurze. Tyto položky budou hrazeny zvlášť prostřednictvím dodatečné platby do třídního fondu, o které Vás budou třídní učitelé vždy včas informovat.

Pokud se Vaše dítě nebude účastnit určité akce nebo kurzu (například adaptačního, lyžařského či turistického), není potřeba platit příspěvek a příslušná částka nebude z třídního fondu odečtena.

Finanční prostředky není nutné hradit jednorázově! Platby můžete rozdělit do několika částí v průběhu celého školního roku, dle Vašich možností. Stav třídního fondu Vašeho dítěte můžete sledovat v systému Bakaláři v modulu PLATBY. Na konci školního roku by měl ideálně vykazovat kladný zůstatek, který bude převeden do dalšího ročníku.

V případě potřeby mě prosím kontaktujte.

Ing. Miroslav Očenášek, ředitel školy