Mirabella na ambasádě

GO má opět stipendistku Fulbrightova programu

Gympl opět ožil Fulbright asistentkou

Už je to měsíc, co u nás na gymnáziu máme stipendistku Fulbrightova programu Mirabellu Rose Miller, která k nám přijela asistovat při výuce anngličtiny. Mirabella pochází ze státu Oregon z města Portland a tady u nás v Ostrově pobude až do konce tohoto školního roku. Za tři týdny, které už stihla odučit, se seznámila téměř se všemi žáky v hodinách a máme velkou radost, že někteří si jí vzali pod křídla, seznamují ji s okolím a ukazují jí možnosti našeho kraje ze své vlastní perspektivy ve svém volném čase.

Dalším velkým bonusem Mirabellina působení u nás budou jistě i plánované kluby, jeden pro nižší gymnázium a jeden pro vyšší.

Nutno ještě dodat, že Mirabella není první Fulbright asistentkou, která kdy rozšířila řady našeho pedagogického sboru.  V roce 2010 – 11 jsme u nás měli Američanku ze stejného programu Sujin Maria Kim, která pak už Českou republiku neopustila a založila zde rodinu s českým manželem. Mirabelle tedy přejeme, aby se jí u nás líbilo a až bude za 9 měsíců odjíždět zpět, aby měla jen ty nejlepší vzpomínky.

Mgr. Jana Kitzbergerová