Důl Mauritius

Poznávání Krušných hor - důl Mauritius

Poznávání Krušných hor - návštěva dolu Mauritius

Žáci třídy V4.B se vydali na exkurzi do dolu Mauritius, který se nachází u města Abertamy.  Důl Mauritius patří mezi významné historické památky spojené s těžbou cínu a dalších nerostů, která zde probíhala již od 16. století.

Během prohlídky se studenti dozvěděli o historii těžby v Krušných horách, technikách, které se při dobývání cínu používaly, a o životních podmínkách horníků, kteří zde pracovali.

Exkurze zahrnovala také návštěvu podzemních. Součástí výkladu bylo i povídání o současném stavu Krušných hor, včetně snah o ochranu přírody a rekultivaci těžebních oblastí.

Pro třídu V4.B znamenala návštěva dolu Mauritius rozšíření učiva geologie ale i připomínku důležitého průmyslového dědictví tohoto regionu.

Mgr. Eva Zekuciová