Návštěva z Austrálie

-

V pátek 13. 9. 2024 naši školu navštívil host z daleké Austrálie. Danny, který s našimi žáky strávil tři vyučovací hodiny, pochází ze Sydney. Žije tam na slavné Bondi Beach, kde působí jako vodní záchranář. Věnuje se typicky australskému sportu „surf boat rowing“ a navštívil 70 zemí světa. V letech 2000-2002 žil a pracoval v Praze pro tenkrát rozvíjející se telekomunikační společnost Oskar. Od té doby se do Čech vždycky rád vrací a nazývá naší zemi jeho druhým domovem. Naši studenti, ne jenom že měli možnost si vyslechnout jeho vyprávění o nám tak vzdálené zemi jako je Austrálie, ale zároveň většina z nich měla svoji první příležitost si aktivně popovídat s rodilým mluvčím s australským přízvukem.

Mgr. Miriam Horák Pánková